2023 წლის „ოქროს გლობუსის“ გამარჯვებულები

რიანა, ტეილორ სვიფტი, ლედი გაგა, სელენა გომესი – ყველა ეს ვარსკვლავი ჯილდოს გარეშე დარჩა. ნახეთ ვინ გახდნენ „ოქროს გლობუსის“ მფლობელები.
ოსტინ ბატლერი საუკეთესო მსახიობის ჯილდო ფილმისთვის Elvis. „ოქროს გლობუსის“ მეოთხმოცე ყოველწლიური დაჯილდოება. ბევერლი ჰილტონ სასტუმრო. 2023 წლის 10 იანვარი. ფოტო: რიჩ პოლკი.
ოსტინ ბატლერი საუკეთესო მსახიობის ჯილდო ფილმისთვის Elvis. „ოქროს გლობუსის“ მეოთხმოცე ყოველწლიური დაჯილდოება. ბევერლი ჰილტონ სასტუმრო. 2023 წლის 10 იანვარი. ფოტო: რიჩ პოლკი.

2023 წლის ათ იანვარს, „ოქროს გლობუსის“ დაჯილდოებაზე კინოსა და ტელევიზიის სუპერვარსკვლავთა შორის უდიდესი მუსიკოსებიც იყვნენ ნომინირებულნი.

რიანა, ტეილორ სვიფტი, ლედი გაგა და სელენა გომესი – „ოქროს გლობუსზე“ ხელცარიელნი დარჩნენ. საინტერესოა, წელს ვინ გახდნენ გამარჯვებულები. მთავარი ჯილდო ფილმებს The Fabelmans და The Banshees of Inisherin)-ს ერგოთ. სატელევიზიო სერიალში კი, „ოქროს გლობუსი“ House of the Dragons, Abbott Elementary-ს და სერიალ  The White Lotus-მა აიღეს.

მუსიკალურ ფრონტზე ფილმ Babylon-თვის შექმნილი სიმღერისთვის ჯასტინ ჰურვიცმა ორიგინალური მუსიკის ჯილდო მოიპოვა.  სიმღერამ Naatu:Naatu-მ კი, ფილმისთვის RRR საუკეთესო ორიგინალური მუსიკის კატეგორიაში გაიმარჯვა. გარდა ამისა, მსახიობმა ოსტინ ბატლერმა, ავტობიოგრაფიული ფილმისთვის Elvis საუკეთესო მამაკაცი მსახიობის ჯილდო მიიღო. 

ნახეთ „ოქროს გლობუსის“ გამარჯვებულთა სია:

საუკეთესო დრამატული ფილმის კატეგორია

  • ავატარი/Avatar: The Way of Water (20th Century Studios) 
  • ელვისი/Elvis (Warner Bros.) 
  • გამარჯვებული: The Fabelmans (Universal Pictures) 
  • ტარ/Tár (Focus Features) 
  • Top Gun: Maverick (Paramount Pictures)

საუკეთესო მიუზიკლი ან კომედია

  • ბაბილონი/Babylon 
  • Გამარჯვებული: ყველაფერი, ყველგან, ერთდროულად/ Everything Everywhere All at Once (A24) 
  • შუშის ხახვი/Glass Onion: A Knives Out Mystery (Netflix) 
  • სევდის სამკუთხედი/Triangle of Sadness (Neon) 

საუკეთესო რეჟისორი

  • ჯეიმს კამერონი – ფილმი: ავატარი – Avatar: The Way of Water
  • დანიელ კვანი, დანიელ შაინერტი – ფილმი: ყველაფერი ყველგან ერთდროულად/Everything Everywhere All at Once
  • ბაზ ლურმანი – ფილმი: ელვისი/Elvis
  • მარტინ მაკდონაჰი – ფილმი: ინიშერინის ბანში/The Banshees of Inisherin
  • გამარჯვებული: სტივენ სპილბერგი – ფილმი: ფაბელმენები/The Fabelmans

საუკეთესო სცენარი

  • ტარი/Tár – ტოდ ველი
  • ყველაფერი ყველგან ერთდროულად (A24)/Everything Everywhere All at Once (A24) – დანიელ კვანი, დანიელ შაინერტი
  • გამარჯვებული: ინიშერინის ბანში/The Banshees of Inisherin – მარტინ მაკდონაჰი
  • ქალები საუბრობენ/ Women Talking – სარა პოლი
  • ფაბელმანები/Fabelmans – სტივენ სპილბერგი, ტონი კუშნი

საუკეთესო მსახიობი კაცი – დრამა

  • გამარჯვებული: ოსტინ ბატლერი  – ელვისი/Elvis
  • ბრენდან ფრეიზერი  – ვეშაპი/The Whale
  • ჰიუ ჯეკმანი  -შვილი/The Son
  • ბილ ნაი  – ცოცხალი/Living
  • ჯერემი პოპი  – ინსპექცია/The Inspection

საუკეთესო მსახიობი ქალი – დრამა

  • გამარჯვებული: ქეით ბლანშეტი –  ტარი/Tár
  • ოლივია კოლმანი – სინათლის იმპერია/Empire of Light
  • ვიოლა დევისი – ქალი მეფე /The Woman King
  • ანა დე არმასი  – ქერა/Blonde
  • მიშელ უილიამსი  – ფაბელმანები/The Fabelmans

საუკეთესო მსახიობი  ქალი მიუზიკლი ან კომედია

  • ლესლი მანვილი –  ქალბატონი ჰარისი პარიზში მიდის/Mrs. Harris Goes to Paris
  • მარგო რობი –  ბაბილონი/Babylon
  • ანია ტეილორ-ჯოი  – მენიუ/The Menu
  • ემა ტომპსონი – წარმატებებს გისურვებთ, ლეო გრანდე/Good Luck to You, Leo Grande
  • გამარჯვებული: მიშელ იოუ – ყველაფერი ყველგან ერთდროულად / Everything Everywhere All at Once

საუკეთესო მსახიობი  კაცი მიუზიკლი ან კომედია

  • დიეგო კალვა  – ბაბილონი/Babylon
  • დენიელ კრეიგი – მინის ხახვი: საიდუმლო დანები/Glass Onion: A Knives Out Mystery
  • ადამ დრაივერი  – თეთრი ხმაური/White Noise
  • გამარჯვებული: კოლინ ფარელი – ინიშერინის ბანში/The Banshees of Inisherin
  • რალფ ფაინსი – მენიუ/The Menu

საუკეთესო მეორეხარისხოვანი მსახიობი კაცი

  • ბრენდან გლისონი – ინიშერინის ბანში/The Banshees of Inisherin
  • ბარი კეოგანი – ინიშერინის ბანში/The Banshees of Inisherin
  • ბრედ პიტი  – ბაბილონი/Babylon
  • გამარჯვებული: კე ვი ჩიუანი – ყველაფერი ყველგან ერთდროულად/Everything Everywhere All at Once
  • ედი რედმეინი  – კარგი მედდა/The Good Nurse

საუკეთესო მეორეხარისხოვანი მსახიობი ქალი

  • გამარჯვებული: ანჯელა ბასეტი  – შავი პანტერა: ვაკანდა სამუდამოდ/Black Panther: Wakanda Forever
  • კერი კონდონი   – ინიშერინის ბანში/The Banshees of Inisherin
  • ჯეიმი ლი კერტისი – ყველაფერი ყველგან ერთდროულად/Everything Everywhere All at Once
  • დოლი დე ლეონი – სევდის სამკუთხედი/Triangle of Sadness
  • კერი მალიგანი  – მან თქვა/She Said

საუკეთესო სიმღერა 

  • Carolina/კაროლინა – ტეილორ სვიფტი (Sony Pictures)
  • Ciao Papa/ნახვამდის მამა – გილერმო დელ ტოროს პინოქიოდან (Netflix) – რობენ კაცი და გილერმო დელ ტორო
  • Hold My Hand – ფილმიდან Top Gun – Maverick (Paramount Pictures) – ლედი გაგა, BloodPop
  • Lift Me Up –  ფილმიდან შავი პანტერა/Black Panther: Wakanda Forever (Marvel Studios) – ტემსი, ლუდვიგ გორანსონი, რიანა, რაიან კუგლერი
  • გამარჯვებული: Naatu Naatu – ფილმიდან RRR (Variance Films) MM Keeravani – music, Kala Bhairava, Rahul Sipligunj 

საუკეთესო საუნდტრეკი

  • ინიშერინის ბანში/The Banshees of Inisherin (Searchlight Pictures) – კარტერ ბურველი
  • გილერმო დელ ტოროს პინოქიო/ Guillermo del Toro’s Pinocchio – (Netflix) – ალექსანდრე დესპლატი
  • ქალები საუბრობენ/Women Talking (MGM/United Artists Releasing) — ჰილდურ გუადადოტირი
  • გამარჯვებული: ბაბილონი/Babylon (Paramount Pictures) – ჯასტინ ჰურვიცი
  • ფაბელმანები/Fabelmans (Universal Pictures) – ჯონ უილიამსი

საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი

  • დასავლეთის ფრონტზე ყველაფერი მშვიდად არის / All Quiet on the Western Front –  (გერმანია)
  • გამარჯვებული: არგენტინა, 1985/Argentina, 1985-  (არგენტინა)
  • დახურვა/Close – (ბელგია)
  • წასვლის გადაწყვეტილება/Decision to Leave – (სამხრეთ კორეა)
  • RRR (ინდოეთი)

საუკეთესო ანიმაციური ფილმის კატეგორია

  • გამარჯვებული: გილერმო დელ ტოროს პინოქიო/Guillermo del Toro’s Pinocchio (Netflix)
  • ინუ-ო/Inu-Oh  (GKIDS)
  • მარსელი – ლოკოკინა ფეხსაცმლით / Marcel the Shell With Shoes On (A24)
  • ჩექმებიანი კატა: ბოლო სურვილი/Puss in Boots: The Last Wish (DreamWorks-ის ანიმაცია)
  • გაწითლება /Turning Red-  (Pixar)

საუკეთესო სატელევიზიო დრამატული სერიალი

  • Better Call Saul/ უმჯობესია დაურეკოთ  სოლს (AMC)
  • The Crown/გვირგვინი (Netflix)
  • გამარჯვებული: House of the Dragon/დრაკონის სახლი (HBO)
  • ოზარკი/Ozark (Netflix)
  • განცალკევება/Severance -(Apple TV+) 

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი, მიუზიკლი ან კომედია

  • გამარჯვებული: Abbott Elementary/ებოტი ელემენტარი –  (ABC)
  • დათვი/The Bear –  (FX)
  • ხრიკები/Hacks  (HBO Max)
  • შენობაში მხოლოდ მკვლელები არიან /  Only Murders in the Building (Hulu) 
  • ოთხშაბათი/ Wednesday (Netflix)

Საუკეთესო  მსახიობი კაცი სატელევიზიო დრამატულ სერიალში 

  • ჯეფ ბრიჯსი –  (მოხუცი/The Old Man)
  • გამარჯვებული: კევინ კოსტნერი –  (იელოუსტოუნი/Yellowstone)
  • დიეგო ლუნა –  (ანდორი/Andor)
  • ბობ ოდენკირკი –  (უმჯობესია დაურეკოთ  სოლს/Better Call Saul)
  • ადამ სკოტი –  (განცალკევება/Severance) 

Საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო დრამატულ სერიალში 

  • ემა დ’არსი – (დრაკონის სახლი/House of the Dragon)
  • ლორა ლინი – (ოზარკი/Ozark)
  • იმელდა სტონტონი – (გვირგვინი/The Crown)
  • ჰილარი სვონკი  – (Alaska Daily/ალასკა დეილი)
  • გამარჯვებული: ზენდაია (ეიფორია/Euphoria)

საუკეთესო მსახიობი ქალი  მიუზიკლ ან კომედიურ სერიალში

  • გამარჯვებული: კვინტა ბრუნსონი – Abbott Elementary/ებოტი ელემენტარი
  • კეილი კუოკო – ბორტგამცილებელი/The Flight Attendant
  • სელენა გომესი – შენობაში მხოლოდ მკვლელები არიან/Only Murders in the Building
  • ჯენა ორტეგა – ოთხშაბათი/ Wednesday 
  • ჟან სმარტი –  ხრიკები/Hacks 

საუკეთესო  მსახიობი კაცი მიუზიკლ ან კომედიურ სერიალში

  • დონალდ გლოვერი – ატლანტა/Atlanta
  • ბილ ჰედერი – ბარი/Barry
  • სტივ მარტინი – შენობაში მხოლოდ მკვლელები არიან/Only Murders in the Building
  • მარტინ შორტი – შენობაში მხოლოდ მკვლელები არიან/Only Murders in the Building
  • გამარჯვებული: ჯერემი ალენ უაიტი – დათვი/The Bear

საუკეთესო მსახიობი კაცი მეორეხარისხოვან როლზე სატელევიზიო სერიალში

  • ჯონ ლიტგოუ- მოხუცი / The Old Man
  • ჯონათან პრაისი – გვირგვინი / The Crown
  • ჯონ ტურტურო – განცალკევება / Severance 
  • გამარჯვებული: ტაილერ ჯეიმს უილიამსი – Abbott Elementary/ებოტი ელემენტარი
  • ჰენრი ვინკლერი – ბარი / Barry

საუკეთესო მსახიობი ქალი მეორეხარისხოვან როლზე სატელევიზიო სერიალში

საუკეთესო მინისერიალი

  • შავი ჩიტი / Black Bird  (Apple TV+)
  • მონსტრი: ჯეფრი დამერის ამბავი/Monster: The Jeffrey Dahmer Story (Netflix)
  • Მიტოვება / The Dropout (Hulu) 
  • პემი და ტომი / Pam & Tommy (Hulu) 
  • გამარჯვებული: თეთრი ლოტოსი / The White Lotus  (HBO)

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი მინისერიალში

  • ტარონ ეგერტონი – შავი ჩიტი/ Black Bird
  • კოლინ ფერტი – კიბე / The Staircase 
  • ენდრიუ გარფილდი – ზეციური დროშის ქვეშ / Under the Banner of Heaven
  • გამარჯვებული: ევან პიტერსი  – მონსტრი: ჯეფრი დამერის ისტორია / Monster: The Jeffrey Dahmer Stor
  • სებასტიან სტენი – პემი და ტომი /Pam & Tommy 

საუკეთესო მსახიობი ქალი მინისერიალში

  • ჯესიკა ჩესტეინი  – ჯორჯ და ტამი / George and Tammy
  • ჯულია გარნერი – ანას გამოგონება / Inventing Anna
  • ლილი ჯეიმსი  – პემი და ტომი – /Pam & Tommy 
  • ჯულია რობერტსი – გასლიტი / Gaslit
  • გამარჯვებული: ამანდა სეიფრიდი – გაგდებული / The Dropout

საუკეთესო მსახიობი ქალის მეორეხარისხოვანი როლი მინისერიალში

  • გამარჯვებული: ჯენიფერ კულიჯი  – თეთრი ლოტოსი / The White Lotus 
  • კლერ დეინსი – ფლიშმენი უსიამოვნებაშია / Fleishman Is in Trouble
  • დეიზი ედგარ-ჯონსი  – ზეციური დროშის ქვეშ / Under the Banner of Heaven
  • The Jeffrey Dahmer Story
  • ობრი პლაზა  – თეთრი ლოტოსი / The White Lotus ნისი ნეშ-ბეტსი  – მონსტრი: ჯეფრი დამერის ისტორია / Monster:Monster: The Jeffrey Dahmer Story

საუკეთესო მსახიობი კაცის მეორეხარისხოვანი როლი მინისერიალში

  • ფ. მიურეი აბრაამი – თეთრი ლოტოსი / The White Lotus 
  • დომნალ გლისონი – პაციენტი / The Patient
  • გამარჯვებული: პოლ უოლტერ ჰაუზერი – შავი ჩიტი/ Black Bird)
  • რიჩარდ ჯენკინსი  – მონსტრი: ჯეფრი დამერის ისტორია / Monster: The Jeffrey Dahmer Story
  • სეთ როგენი  – პემი და ტომი / Pam & Tommy)
Share
Tweet
Share
Share
Share

წინა სტატია

თამადას კიდევ ერთი სიმღერის რემიქსი – ამჯერად თურქი პროდიუსერისგან

შემდეგი სტატია

ANIK-მა ახალი მუსიკალური ვიდეო წარადგინა

შეიძლება დაგაინტერესოთ

„ჯადოსნური ეკრანი – ამბები ქართული ანიმაციიდან” 

პროექტი ძველი ქართული მულტფილმების განახლებასა და გაფერადებას ითვალისწინებს, რაც ხელს შეუწყობს ბავშვებში ქართული ანიმაციის პოპულარიზებას.
მეტი
ჯონ რიჩმონდი ფოტო: ფილიპო მოსკატი

დიზაინერი ჯონ რიჩმონდი პანკური მოდისა და იმის შესახებ, თუ როგორ შეცვალა ის პატი სმიტმა

მილანის მოდის კვირეულზე „ბილბორდ იტალია“ ინგლისელ დიზაინერ ჯონ რიჩმონდს ესაუბრა. რიჩმონდი მის შემოქმედებაში მუსიკის როლზე საუბრობს.
მეტი
ბონო, 2018 წლის 10 ოქტომბერი, ბელგია. ფოტო: ოლივერ ჰოსლეტი

ბონოს ავტობიოგრაფიული აუდიოწიგნი Surrender 2024 წლის გამარჯვებულად დასახელდა

გამარჯვებულთა შორის ასევე დასახელდნენ: ლესლი ჯონსი, ოდრა მაკდონალდი, მიშელ ობამა, მერილ სტრიპი და პატრიკ სტიუარტი
მეტი

„სილქ როუდ ჯგუფმა“ და ამერიკულმა კინოსტუდიამ, WonderHill Studios ერთობლივი კინოსაწარმო – WonderSilk Studios დააარსეს

WonderSilk Studios კინოწარმოებისა და კინოს დაფინანსების მიმართულებით იმუშავებს და ქართული კინოინდუსტრიისათვის დიდ პერსპექტივებს შექმნის.
მეტი